?> Aktuální informace | www.lhotecka-cyklostezka.cz
Sadská - Kostelní Lhota - Písková Lhota - Poděbrady
Lhotecká cyklostezka
ANKETA
Lhoteckou cyklostezku, řešící především bezpečnost cyklistů na silnici mezi Sadskou a Poděbrady, považuji za:
Skvělý nápad, rozhodně ji budu využívat
Skvělý nápad, rozhodně ji budu využívat 32% (6898)
Podporuji myšlenku, ale asi ji využívat nebudu
Podporuji myšlenku, ale asi ji využívat nebudu 22% (4794)
Zbytečnost a plýtvání prostředky
Zbytečnost a plýtvání prostředky 25% (5418)
Nevím
Nevím 23% (4925)
Lhotecká cyklostezka

Aktuality

30. říjen 2009
Varianta lávky přes trať schválena

Na jednání v Sadské dnes došlo k dalšímu důležitému kroku v přípravě projektu cyklostezky. Za účasti zástupců jednotlivých obcí a DSO Pečecký region představila firma TOP CON svůj záměr týkající se projektování ocelové lávky přes železniční trať mezi Sadskou a Kostelní Lhotou. Tato varianta byla zároveň v porovnání s předchozími variantami - podjezd a přejezd - všemi stranami odsouhlasena jako nejvýhodnější.

Firma nám odprezentovala základní technické řešení stavby. To spočívá ve vizuálně velmi příjemném provední zaoblení mostu s rozpětím v délce více než 100 m. Na koncích je mostní ocelová konstrukce ukončena nájezdovými rampami, na sadské straně navíc kvůli složitosti terénu zpevněná gabionovými zídkami. Spodní hrana mostovky bude sahat kvůli trakčnímu vedení až do výše 7 m, přičemž bude ukotvena na 8 pilotech vzdálených od sebe 12 m. Celkové řešení stavby je koncipováno tak, aby plně odpovídalo náročným požadavkům cyklistů, inlistů a maminkám s kočárky, ale zároveň také handicapovaným spoluobčanům. Celkovému řešení také odpovídá hrubý cenový odhad na realizaci, který se blíží 15 mil. Kč. O tyto prostředky bychom rádi požádali Evropskou unii na jaře příštího roku spolu s prostředky na celou komunikaci cyklostezky. Bruselské fondy nabízí ze svých zdrojů unikátních 92,5 % celkových nákladů.

V sekci dokumenty ke stažení najdete další vizualizace lávky. Budeme rádi, pokud nám napíšete, co si o záměru myslíte.

Varianta lávky přes trať schválena

Diskuze

Jméno:
E-mail:
Text:
Opiš text z obrázku:
 obrazek
2009-12-23 10:47:53 | Horky | Zdeho1@seznam.cz
Važení čtenáři webových stránek anketa pořádana v rámci protlačení toho projektu a zhotoviteli okterém se již veřejně hovoří je tato anketa nepravdivá a procentuelně nemožná anebo ze stovky lidí závislých na této zakázce by to pak bylo možné jako by od zí
Sponzoři projektu