" />
Sadská - Kostelní Lhota - Písková Lhota - Poděbrady
Lhotecká cyklostezka Lhotecká cyklostezka

Aktuality

2. srpen 2016
Lhotecká cyklostezka už má i svou cyklotrasu – č. 8240

Pokud jste v posledních dnech projížděli Lhoteckou cyklostezku, mohli jste si všimnout, že už je zároveń osazena cyklistickým značením. Vznikla na ní totiž cyklotrasa s číslem 8240.

2. září 2014
Slavnostní otevření cyklostezky

1. září byla slavnostně otevřena cyklostezka mezi Sadskou a Kostelní Lhotou.

15. srpen 2014
Slavnostní otevření cyklostezky 1. září

Zveme všechny na slavnostní otevření II. etapy Lhotecké cyklostezky, které se uskuteční 1. září v 15:00 v Sadské u mostu.

11. červenec 2014
II. etapa zkolaudována

Koncem měsíce června se podařilo dokončit II. etapu cyklostezky. Zároveň došlo k úspěšné kolaudaci.

30. duben 2014
Lhotecká cyklostezka získala další významné ocenění

Ve velmi silné konkurenci zajímavých staveb se stala Lhotecká cyklostezka vítězem soutěže Cena Víta Brandy a na pondělním slavnostním večeru převzala hlavní cenu a získala uznání odborné veřejnosti.

26. březen 2014
Podél cyklostezky se vztyčují sloupy veřejného osvětlení

Po klidné zimě se opět naplno rozbíhají práce na cyklostezce. V těchto dnech jsou podél stezky vztyčovány sloupy veřejného osvětlení. Pokračují také práce na podloží stezky.

23. prosinec 2013
Dokončena betonáž mostu přes trať a zábradlí na Šembeře

Během měsíce prosince probíhaly práce na kompletní ocelové výstuži a následné betonáži mostovky lávky přes trať. Zároveň došlo k usazení zábradlí mostu přes Šemberu.

14. listopad 2013
Betonáž mostu přes Šemberu

Ve středu 13.11.2013 firma začala betonovat vrchní část mostovky mostu přes Šemberu. Přinášíme obrázky z prací.

27. říjen 2013
Most přes trať je usazen

Od sobotní půlnoci začalo usazování všech dílců mostu přes železnici. V neděli odpoledne už byl most kompletní.

24. říjen 2013
Vztyčujeme pilíře mostu přes trať

Dnes ráno začala výluka trakčního vedení a došlo k osazení prvních čtyř pilířů mostu přes trať. Během dalších dnů budou postaveny zbývající.

22. říjen 2013
Na cyklostezku přijíždí most přes trať, ve čtvrtek začne jeho stavba

Montáž největšího mostu na Lhotecké cyklostezce se blíží. Už ve čtvrtek dojde k první vlakové výluce a začneme osazovat všech 8 pilířů, které ponesou 9 dílců 105 m dlouhého mostu přes trať.

15. říjen 2013
Most přes Šemberu je na místě

V úterý brzy ráno dorazily na cyklostezku všechny tři dílce mostu přes Šemberu. Přinášíme fotodokumentaci usazování všech částí mostovky na pilíře.

12. říjen 2013
Most přes Šemberu je vyroben a připraven k převozu na cyklostezku

Před několika dny byla v Prostějově kompletně dokončena výroba více než 30 metrů dlouhé ocelové konstrukce mostu přes Šemberu. Během pondělka 14.10. se přesune do Sadské. Těsně před dokončením je také most přes železnici. Ten bude osazen o 10 dní později.

29. září 2013
Betonáž opěr a pilířů obou mostů v plném proudu

Zemní práce na cyklostezce jsou díky navrhovaným změnám částečně pozastaveny. Probíhají však naplno práce na betonáži opěr a pilířů obou mostů.

20. září 2013
Lhotecká cyklostezka získala ocenění v rámci soutěže Cesty městy

I. etapa Lhotecké cyklostezky uspěla v soutěži Cesty městy. Z 53 soutěžících jsme dokázali získat cenu hlavního partnera soutěže a navíc mnohá uznání.

3. září 2013
Zemní práce a odstranění dřevin

Během posledních dnů došlo k odtranění všech stromů v trase cyklostezky a to zejména na katastru obce Kostelní Lhota. Odstraňovány jsou pařezy a odváženy i zbytky stromů.

20. srpen 2013
Stavba II. etapy se rozjela naplno

V posledních dnech došlo k vytyčení vedení trasy budoucí cyklostezky. Ze silnice tak projíždějící mohou vidět v poli zapíchnuté kolíky označené červenou barvou. Zároveň firma označila stromy, které budou muset být na lhoteckém katastru odstraněny.

 

13. srpen 2013
Stavba II. etapy cyklostezky pomalu začíná

V těchto dnech je možné spatřit v místech plánované trasy II. etapy cyklostezky první práce. Cyklostezka se začíná pomalu rodit.

10. červen 2013
Dodavatel II. etapy potvrzen

Minulý týden uplynula lhůta pro podání odvolání neúspěšných předkladatelů nabídek. Nikdo se neodvolal a proto můžeme uzavřít smlouvu s vítězem.

18. květen 2013
Lhotecká cyklostezka zná dodavatele II. etapy

Komise pro hodnocení nabídek zasedala 7.5. a vybrala nejvýhodnější nabídku ze všech 15 podaných. Vítězem se stalo Sdružení CHT Litoměřice – DT Mostárna.

29. březen 2013
Firmy podaly své nabídky na druhou etapu

Ve čtvrtek 28.3.2013 se sešla sedmičlenná komise složená ze starostů obcí a dalších odborníků otevřela obálky s celkem 15 podanými nabídkami.

26. únor 2013
Začíná výběr dodavatele stavby II. etapy. Firmy mohou podávat nabídky

Až do 18. března mohou uchazeči podávat své nabídky na stavbu II. etapy Lhotecké cyklostezky ze Sadské do Kostelní Lhoty. Finanční prostředky na stavbu jsme získali z dotace Evropské unie již v loňském roce.

31. srpen 2012
Lhotecká cyklostezka slavnostně otevřena

Ve čtvrtek 30. srpna byla za účasti hejtmanky Středočeského kraje paní Zuzany Moravčíkové oficiálně otevřena I. etapa první betonové cyklostezky v Čechách. Lhotecká cyklostezka mezi Pískovou a Kostelní Lhotou začíná oficiálně sloužit veřejnosti.

7. srpen 2012
Pozvánka na slavnostní otevření cyklostezky

Dnes nám byl doručen kolaudační souhlas na I. etapu cyklostezky. Od teď je tak oficiálně přístupná veřejnosti. Slavnostní otevření pak plánujeme na konec srpna.

3. srpen 2012
Cyklostezka zkolaudována

V minulém týdnu došlo ze strany dodavatelské firmy k oficiálnímu předání cyklostezky obcím. Na dnešek pak byla svolána kolaudace stavby. Ta dopadla dobře.

19. červenec 2012
Cyklostezka pár dní před dokončením

Po asi třítýdenní technologické přestávce se opět rozběhly práce na cyklostezce. Do stanoveného termínu dokončení chybí jen několik dnů. Požádali jsme také o vydání kolaudačního souhlasu.

20. červen 2012
Cyklostezka dostává finální povrch

Konečně přichází asi nejočekávanější okamžik v realizaci cyklostezky. Ta totiž získává třetí a poslední povrchovou vrstvu - beton.

12. červen 2012
Začíná pokládka štěrkodrti a Káča dostává zábradlí

Po stabilizaci povrchu cyklostezky přichází na řadu druhá z celkem tří vrstev cyklostezky. Pokládána je štěrkodrť, která dosáhne po zhutnění výšky 15 cm. Zároveň přinášíme i fotografie z osazení zábradlí u Káči.

6. červen 2012
Mosty jsou vybetonovány a začínáme pracovat na cyklostezce

U obou mostů právě skončila betonáž povrchů. V trase cyklostezky pak začínáme s první z celkových tří vrstev povrchu, tzv. stabilizací. Přinášíme opět kompletní fotodokumentaci.

29. květen 2012
Dokončujeme násypy na lávky a stavbu opět navštívil zloděj

Těsně před dokončením jsou náspy pro obě lávky. Koncem minulého týdne byla dokončena Káča, tento týden budou skončeny i práce na násypech u Výrovky. Finalizují i práce na osazování bednění pro botonáž lávek. K pracím přinášíme opět fotodokumentaci v sekci fotogalerie.

15. květen 2012
Mosty přes Káču a Výrovku jsou na místě

Z Prahy a Nového Knína k nám dorazily oba mosty vyprojektované firmou TOP CON a vyrobené firmou OK-BE. V pátek 11.5. byl nejprve usazen most přes Káču, dnes došlo také na most přes Výrovku. Přinášíme obrazovou dokumentaci z obou akcí.

4. květen 2012
Oba mosty pro I. etapu jsou vyrobeny

Firma OK-BE s.r.o. dokončila oba mosty v rámci výstavby I. etapy Lhotecké cyklostezky. V pátek 11.5. dopoledne dojde k usazení lávky přes Káču, o den později přes Výrovku.

12. duben 2012
Práce na pilotách dokončeny

Po více než dvou týdnech prací dnes dochází k ukončení prací na pilotech pro mostní konstrukce.

12. duben 2012
II. etapa schválena v obou obcích

Ve středu večer došlo ke schválení přijetí dotace z ROP NUTS II Střední Čechy v zastupitelstvu města Sadské ve výši více než 29 mil. Kč na druhou etapu. Ke stejnému závazku se o 2 týdny dříve přihlásila i obec Kostelní Lhota.

3. duben 2012
Piloty se zavrtávají do země a stavbu navštívil zloděj

Koncem minulého týdne došlo k realizaci pilot pro mostní konstrukci přes Káču. Dnes dopoledne se vrtací souprava přesunula směrem ke Kostelní Lhotě a odpoledne byla vyvrtána první pilota na pravém břehu řeky pro most přes Výrovku. Vzhledem k písčitému podloží se ale firma potýkala s komplikacemi. Ty jí navíc o víkendu způsobil i neznámý zloděj.

20. březen 2012
Začaly zemní práce

Mezi Kostelkou a Pískovkou se po dlouhé zimě opět rozběhly práce na cyklostezce. Dodavatelská firma začala se zemními pracemi.

7. březen 2012
Lhotecká cyklostezka získala peníze na II. etapu

Tento týden byly zveřejněny výsledky poslední výzvy ROP NUTS II Střední Čechy, v rámci které se Lhotecká cyklostezka ucházela o dotaci na II. etapu mezi Kostelní Lhotou a Sadskou. Cyklostezka tak obdrží více než 29 mil. na pokračování svého dalšího úseku.

27. leden 2012
Stezka si razí cestu lesem

Po dva dny bylo možné v lesích Kostelní a Pískové Lhoty spatřit těžkou techniku. Trasa cyklostezky si totiž proklestila svou cestu lesem.

9. prosinec 2011
Podepsána smlouva na I. etapu. Stavba cyklostezky začíná

Ve středu 7.12.2011 odpoledne došlo v Pečkách k podpisu smlouvy mezi DSO Pečecký region a dodavatelskou firmou SWIETELSKY stavební s.r.o. Stavba I. etapy cyklostezky začala první fází – přesným zaměřením vlastní trasy.

2. listopad 2011
Cyklostezka zná vítěze výběrového řízení

Tento týden došlo k výběru firmy, která se stane dodavatelem stavby Lhotecké cyklostezky z Kostelní Lhoty do Pískové Lhoty. Je jím firma SWIETELSKY stavební s.r.o., která nabídla nejvýhodnější cenovou nabídku.

6. září 2011
Výběrové řízení na dodavatele stavby cyklostezky mezi Kostelkou a Pískovkou začíná

V rámci I. etapy Lhotecké cyklostezky konečně po více než půl roce můžeme znovu pokročit s přípravou projektu. Podmínky zadávací dokumentace byly schváleny donorem a až do 19. září mohou firmy podávat své nabídky na vlastní realizaci stavby. Znamená to, že stavba by mohla začít ještě během podzimu letošního roku.

1. září 2011
Lhotecká cyklostezka do Sadské žádá o dotaci

Po delší době se opět pohnul vývoj na Lhotecké cyklostezce. V rámci II. etapy z Kostelní Lhoty do Sadské jsme obdrželi stavební povolení a k poslednímu srpnu jsme také podali žádost na financování celé této etapy.

4. březen 2011
Podáváme žádost o stavební povolení v části Sadská - Kostelní Lhota

Konečně došlo k vyřešení všech komplikovaných vlastnických vztahů, které se táhlo více než rok a ve čtvrtek 3.3.2011 jsme konečně podali žádost o stavební povolení v úseku Sadská - Kostelka.

16. listopad 2010
Konečně! Lhotecká cyklostezka získala peníze na realizaci.

Můžeme slavit. Lhotecká cyklostezka zažila svůj velký den „D“. 11. listopadu schválil Výbor Regionální rady ROP Střední Čechy naši žádost o financování I. etapy cyklostezky mezi Kostelkou a Pískovkou.

7. říjen 2010
Lhotecká cyklostezka mezi Kostelkou a Sadskou konečně získala územní rozhodnutí

Po takřka přesně dvou letech složitých jednání získává II. etapa Lhotecké cyklostezky mezi Kostelkou a Sadskou vysněné územní rozhodnutí o umístění stavby. Nejtěžší krok v přípravě této části cyklostezky je tak doufejme za námi. Do realizace stavby je ale stále hodně daleko.

18. červen 2010
Předkládáme žádost o financování cyklostezky

Tento týden vypršela dvouměsíční lhůta pro předkládání projektů žádajících financování z prostředků Evropské unie. S I. etapou cyklostezky se o tyto peníze ucházíme také my.

13. květen 2010
Majetkové vztahy u Sadské konečně vyřešeny. Územní řízení může opět pokračovat.

Pozastavené územní řízení díky pozemkovým komplikacím u Sadské se znovu rozbíhá. Majetkové vztahy se konečně vyřešily.

13. duben 2010
Začínáme připravovat žádost na financování I. etapy z Kostelní do Pískové Lhoty

Před několika dny byla vyhlášena výzva ROP a na dnešním jednání všech zástupců Dobrovolného sdružení obcí Pečecký region (DSO) bylo odsouhlaseno podání žádosti do této výzvy. Znamená to jediné – konečně můžeme připravovat žádost na získání peněz na realizaci stavby.

3. únor 2010
I. etapa mezi Kostelní Lhotou a Pískovou Lhotou získává stavební povolení.

Po více než 3 letech projektové přípravy a projednávání konečně získáváme stavební povolení na část mezi Kostelkou a Pískovkou. To byl nezbytný předpoklad pro získání dotace na realizaci stavby.

17. leden 2010
Majetkové vztahy komplikují projektování II. etapy cyklostezky

Územní řízení úseku Kostelní Lhota – Sadská se opět protáhne. Důvodem je nutné vyžádání souhlasných stanovisek především dotčených soukromých vlastníků pozemků pod navrženou trasou lávky přes trať.

3. prosinec 2009
Další finance na cyklostezku schváleny !

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo dalších veledůležitých téměř 340 000 Kč na pokračování projektové přípravy cyklostezky.

30. říjen 2009
Varianta lávky přes trať schválena

Na jednání v Sadské dnes došlo k dalšímu důležitému kroku v přípravě projektu cyklostezky. Odsouhlasena byla varianta lávky přes trať a pověřená firma poprvé oficiálně představila zajímavé návrhy řešení.

8. říjen 2009
Podívejte se na první náhledy lávky přes trať

Konečně začínáme projektovat složité křížení železniční trati. Jako nejlepší se zatím zdá varianta lávky. Přinášíme tedy první a velice zajímavé vizualizace budoucí stavby. Řekněte nám, jak se Vám líbí.

10. srpen 2009
Podáváme žádost o zbývající prostředky na projektovou dokumentaci

V rámci každoroční výzvy vypisované Středočeským krajem jsme prostřednictvím Dobrovolného sdružení obcí Pečecký region požádali o dotaci na poskytnutí třetí a poslední částky ve výši 685.000,- Kč.

6. srpen 2009
Vybrána firma pro zajištění projektové dokumentace složitého průjezdu Kostelkou

V rámci výběrového řízení byla vybrána firma, která pro nás vypracuje projektovou dokumentaci až do fáze stavebního povolení a dokumentace zadání stavby pro průjezd obcí Kostelní Lhota.

5. srpen 2009
Jednání v Sadské o variantách křížení železniční trati

Na naše pozvání přijel do Sadské odborný projektant, s kterým jsme přímo na místě podrobně diskutovali jednotlivé varianty křížení železniční trati, které byly v minulosti již probírány.

Sponzoři projektu