" />
Sadská - Kostelní Lhota - Písková Lhota - Poděbrady
Lhotecká cyklostezka Lhotecká cyklostezka

Aktuality

17. leden 2010
Majetkové vztahy komplikují projektování II. etapy cyklostezky

 

Nedávno odsouhlasená varianta lávky přes železnici od firmy TOP CON byla zakreslena do projektové dokumentace včetně napojení na cyklostezku a na konci roku také předložena na stavební úřad v Sadské. Do konce ledna bychom měli získat znovu asi 10 zbývajících souhlasných stanovisek od řady institucí jako SŽDC, ČD, Povodí a dalších, která jsou nutná vzhledem ke změně od původně projednávané varianty podjezdu.

Rozhodující budou ale stanoviska několika dalších soukromých vlastníků, především na straně u Sadské. Jejich původní souhlasy se totiž rovněž vztahují k původnímu záměru, zatímco aktuálně navržené nájezdové rampy lávky jim částečně komplikují přístupy na své pozemky. Komunikace se všemi probíhá, ale zdaleka není nic jisté. Situace je o to složitější, že jeden vlastník v průběhu projednávání zemřel a budeme tedy muset počkat na ukončení dědického řízení.

Na pátečním jednání v Sadské jsme tedy s projektanty diskutovali možná řešení stavby. Současná trasa lávky bude překreslena tak, aby zásah do pozemků soukromých vlastníků byl co možná nejmenší a zároveň byl umožněn přístup na tyto jejich pozemky. Teprve s těmito návrhy budeme vlastníky žádat o souhlasy.

Čas ale hraje proti nám. Bohužel to totiž znamená, že znovu otevření již rok pozastaveného územního řízení se opět odkládá. Velmi pravděpodobně tím asi nestihneme získat nezbytné územní rozhodnutí do jara, kdy bude vyhlášena tolik očekávaná výzva ROP na zajištění financování stavby. Realizace úseku mezi Kostelní Lhotou a Sadskou se tak nejspíš odkládá na neurčito.

osmrtnice smrtovnice osmrtnicama ljubuški umrli ljubuški osmrtnice grude smrtovnice sarajevo jastuci madraci horoscope umrli vicevi horoskop knjige lektire

Diskuze

Jméno:
E-mail:
Text:
Opiš text z obrázku:
 obrazek
2010-01-17 23:24:53 | Cykloturistka ze Lhoty | ola.kukua@tiscali.cz
Vážení pánové, kteří se tu dohadujete, kdo co pro koho a kolik za to kdo dostane, kritici všeho a všech a v neposlední řadě ještě jeden "chytrák - závodník na kole", který navštěvuje jen místa "turisticky prověřená, plná pamětihodností a zajímavostí", ale
Sponzoři projektu