?> Aktuální informace | www.lhotecka-cyklostezka.cz
Sadská - Kostelní Lhota - Písková Lhota - Poděbrady
Lhotecká cyklostezka
ANKETA
Lhoteckou cyklostezku, řešící především bezpečnost cyklistů na silnici mezi Sadskou a Poděbrady, považuji za:
Skvělý nápad, rozhodně ji budu využívat
Skvělý nápad, rozhodně ji budu využívat 32% (6898)
Podporuji myšlenku, ale asi ji využívat nebudu
Podporuji myšlenku, ale asi ji využívat nebudu 22% (4794)
Zbytečnost a plýtvání prostředky
Zbytečnost a plýtvání prostředky 25% (5417)
Nevím
Nevím 23% (4924)
Lhotecká cyklostezka

Aktuality

2. listopad 2011
Cyklostezka zná vítěze výběrového řízení

Prakticky měsíc a půl trvalo, než výběrová komise složená ze starostů a dalších osob vybrala konečného vítěze na stavbu I. etapy cyklostezky. V řádném termínu odevzdalo celkem 5 firem své nabídky. Hlavním hodnotícím kritériem byla cena a nabídku s úplně nejnižší částkou podala firma Silnice Čáslav – HOLDING, a.s. Ovšem tato částka byla způsobena značným množstvím chyb v součinech i součtech jednotlivých položek v řádu několika stovek tisíc. Ke stejnému závěru jako hodnotící komise došlo i právní oddělení donora, ROP NUTS II Střední Čechy, které nám doporučilo firmu Silnice Čáslav – Holding, a.s., pro manipulaci zakázky vyloučit z dalšího procesu hodnocení.

Druhým v pořadí byla firma SWIETELSKY stavební s.r.o. s cenovou nabídkou jen o cca 7 tis. Kč vyšší, která se tedy stala vítězem výběrového řízení. Pro nás jako zadavatele je především podstatné to, že vítězná nabídka je nakonec o téměř 3 mil. Kč levnější než předpokládal projektantem zpracovaný rozpočet akce. To by mohlo v konečném výsledku zlevnit celou stavbu pro všechny zúčastněné subjekty.

Pokud již teď půjde vše podle plánu, mohlo by dojít do konce měsíce listopadu k podpisu smlouvy s dodavatelem a poté i k tolik očekávanému začátku samotné stavby.

Diskuze

Jméno:
E-mail:
Text:
Opiš text z obrázku:
 obrazek
Sponzoři projektu