" />
Sadská - Kostelní Lhota - Písková Lhota - Poděbrady
Lhotecká cyklostezka Lhotecká cyklostezka

Aktuality

27. leden 2012
Stezka si razí cestu lesem

Firma SWIETELSKI stavební s.r.o. postoupila dále ve svých pracích. Těžký stroj HARVESTOR, který k nám přijel až z Českého Dubu, zrychlil práci na odstraňování dřevin, které doposud probíhalo ručně. Během dne a půl tak došlo k poražení všech stromů v trase. Bohužel jejich likvidace byla pro budoucnost stezky nezbytná, neboť jiné trasování cyklostezky nebylo průchodné. Padnout muselo více než 270 stromů na obou katastrech obcí. Věříme ale, že tato oběť plně vynahradí budoucí, ačkoliv těžko měřitelné, zachráněné životy cyklistů a pěších.
Všechny stromy na katastru Pískové Lhoty byly pořezány na čtyřmetrové kusy, jež budou dále využity v průmyslové výrobě. V obci Kostelní Lhota se většina stromů rozdala sousedním majitelům jako topivo.
V současné době se ještě dokončují poslední práce na projektové dokumentaci pro realizaci mostních konstrukcí. Detailní výkresy budou podkladem pro ocelové konstrukce mostů. Během února by měla začít stavba mostních betonových pilotů a v březnu by pak mělo dojít i na zemní práce na cyklostezce.

Více fotografií z kácení v sekci Dokumenty ke stažení.
 

osmrtnice smrtovnice osmrtnicama ljubuški umrli ljubuški osmrtnice grude smrtovnice sarajevo jastuci madraci horoscope umrli vicevi horoskop knjige lektire

Stezka si razí cestu lesem

Diskuze

Jméno:
E-mail:
Text:
Opiš text z obrázku:
 obrazek
Sponzoři projektu