" />
Sadská - Kostelní Lhota - Písková Lhota - Poděbrady
Lhotecká cyklostezka Lhotecká cyklostezka

Aktuality

7. březen 2012
Lhotecká cyklostezka získala peníze na II. etapu

 

Předkladatelem žádosti bylo, po společné dohodě, Město Sadská. Na přípravě žádosti se však podílela i Obec Kostelní Lhota a především pak Místní akční skupina Podlipansko. Té patří největší dík za celkovou administraci projektu. Dobrovolné sdružení obcí Pečecký region zajišťovalo úvodní přípravu projektových dokuentací cyklostezky a lávek. Žádost o dotaci jsme předkládali v létě loňského roku a nakonec byla vyhodnocena jako druhá nejlepší ze všech 19 podpořených projetků.

Celkové uznatelné výdaje jsou schváleny ve výši 36,5 mil. Kč, což je dáno především dvěma mosty, přičemž nejdražší bude ten přes železniční trať, jehož cena bude tvořit až polovinu celkových nákladů. Jak už ale bylo několikrát popisováno, jiné levnější řešení nebylo možné. Získaný dotační příspěvek činí 29,2 mil. Kč, tedy 80 % všech nákladů. O předpokládanou zbývající část ve výši 7,3 mil. Kč se podělí obě obce.

Během letošního roku dojde, doufejme, ještě k podpisu smlouvy s donorem a poté také k výběrovému řízení na dodavatele stavby. Vlastní stavba by pak měla probíhat v roce 2013. Věříme, že konečnou částku se podaří, stejně jako při první etapě, ještě podstatně snížit a ušetřit tak i naše vlastní prostředky.

 

 

osmrtnice smrtovnice osmrtnicama ljubuški umrli ljubuški osmrtnice grude smrtovnice sarajevo jastuci madraci horoscope umrli vicevi horoskop knjige lektire

Lhotecká cyklostezka získala peníze na II. etapu

Diskuze

Jméno:
E-mail:
Text:
Opiš text z obrázku:
 obrazek
Sponzoři projektu