" />
Sadská - Kostelní Lhota - Písková Lhota - Poděbrady
Lhotecká cyklostezka Lhotecká cyklostezka

Aktuality

20. červen 2012
Cyklostezka dostává finální povrch

Finální třetí vrstva cyklostezky s cementobetonovým povrchem je prováděna finišerovou technologií. Tedy stejným způsobem, jakým jsou tvořeny povrchy dálnic. V naší zemi jsou maximálně jeden či dva stroje, které dokáží tímto způsobem budovat cyklostezku. V úterý krátce po obědě vyrazil finišer od lávky přes Výrovku směrem ke Kostelní Lhotě. Jeho pohyb je velmi pomalý, ale již během několika hodin jsme mohli spatřit několik desítek metrů dlouhý pruh stezky.

Po čtyřech metrech jsou do betonu navíc vkládány ocelové konstrukce nesoucí tzv. kluzné trny. Díky jejich hladkému povrchu se bude moci beton mírně rozpínat. Navíc jejich vodorovná poloha zamezí budoucímu vertikálnímu pohybu jednolivých desek. Povrch je ještě mírně zdrsňován, aby nedocházelo ke smekání. Druhý den je již povrch pevný a pochozí.

Tím ale práce nekončí.  Následovat budou zářesy s nuceným praskáním betonu a poté zaplnění diletačních spar zálivkou. Teprve pak bude povrch cyklostezky kompletní.

Fotodokumentace je opět ve fotogalerii.

osmrtnice smrtovnice osmrtnicama ljubuški umrli ljubuški osmrtnice grude smrtovnice sarajevo jastuci madraci horoscope umrli vicevi horoskop knjige lektire

Cyklostezka dostává finální povrch

Diskuze

Jméno:
E-mail:
Text:
Opiš text z obrázku:
 obrazek
2012-06-20 14:07:26 | Horky Zdeněk | zdeho1@seznam.cz
Jupí-paráda držíme palce at´termín se splní.Lhotáci už mají název ale musí si ho nejdříve patentovat dle zákona českého.Název bude znít lesní steska pro Drobné zvířectvo.Pravice a spol.
2012-06-21 20:35:58 | Atlet Brčko |
Dobrý den, buďte té dobroty a vysvětlete mi, nač se obyčejná cyklostezka tvoří stejným postupem jako naše dálnice. Ne že bych podceňoval lhotecké závodníky na bicyklech, ale není to trochu moc?
2012-06-21 20:37:04 | Atlet Brčko |
Mimochodem, bude ta cyklostezka vypadat jako naše dálnice ? :)
Sponzoři projektu