" />
Sadská - Kostelní Lhota - Písková Lhota - Poděbrady
Lhotecká cyklostezka Lhotecká cyklostezka

Aktuality

12. říjen 2013
Most přes Šemberu je vyroben a připraven k převozu na cyklostezku

Před několika dny byla kompletně dokončena výroba více než 30 metrů dlouhé ocelové konstrukce mostu přes Šemberu. Skládá se ze tří částí, které z Prostějova do Sadské na cyklostezku dorazí během pondělka 14.10. V úterý 15.10. dojde k jeho usazování jeřábem na pilíře, montování a svařování jednotlivých dílců.

V rámci přejímky, která proběhla za účasti investora stavby tento týden v Prostějově v areálu firmy DT Mostárna, byl pak především odkontrolován most přes železniční trať. Ten se skládá z několika dílců mostovky a jednotlivých pilířů. Většina částí je připravena na přestřik barvou.

Je třeba říci, že zaměstnanci firmy DT Mostárna odvedli velký kus práce. Specifikem mostu přes trať je totiž jeho dvojité, na sobě nezávislé, prohnutí. To vyžadovalo opakované nahřívání oceli, což celý proces výroby vůbec nezjednodušovalo. Výsledek je ale impozantní.

Všechny části mostu by měly dorazit na cyklostezku ve středu 23.10. odpoledne. V rámci dílenské přejímky byly diskutovány hlavně technické detaily usazování a montování dílců mostu a také logistika jeho převozu na místo. Samotné usazování pilířů a dílců mostu bude probíhat celý následující týden.

Obrázky mostů z dílny si prohlédněte v sekci Fotogalerie.

osmrtnice smrtovnice osmrtnicama ljubuški umrli ljubuški osmrtnice grude smrtovnice sarajevo jastuci madraci horoscope umrli vicevi horoskop knjige lektire

Most přes Šemberu je vyroben a připraven k převozu na cyklostezku

Diskuze

Jméno:
E-mail:
Text:
Opiš text z obrázku:
 obrazek
Sponzoři projektu