" />
Sadská - Kostelní Lhota - Písková Lhota - Poděbrady
Lhotecká cyklostezka Lhotecká cyklostezka

Aktuality

2. srpen 2016
Lhotecká cyklostezka už má i svou cyklotrasu – č. 8240

V minulých letech došlo k vybudování Lhotecké cyklostezky, která postupně ve dvou etapách spojila obce Písková Lhota, Kostelní Lhota a město Sadská. Cyklostezka měla za cíl vyřešit odklonění cyklistů z velmi frekventované silnice II/611, kde ještě v minulých letech projíždělo v průměru 1.100 kamionů denně. Se svým cementobetonovým povrchem, vyhotoveným finišerovou technologií, se navíc cyklostezka stala vůbec první svého druhu v Čechách.

Zatímco prvotní myšlenkou bylo zajištění každodenního bezpečného pohybu místních obyvatel za prací, do škol a za službami, stavba si velmi rychle našla i své cykloturistické fanoušky přijíždějících k nám z jiných regionů.

Díky společné dohodě všech čtyř obcí na trase - Poděbrady, PískováLhota, Kostelní Lhota a Sadská, došlo k zbudování zcela nové cyklotrasy nesoucí vlastní evidenční číslo a využívající stávající komunikace - ať už cyklostezky, místní komunikace a zčásti i silnice III., resp. v krátkém úseku bohužel ještě i silnici II. třídy.

Právě průjezd obcí Kostelní Lhota je dnes nejméně bezpečnou částí trasy. I zde je ale již dlouho připraven projekt cyklistických pruhů a čeká se jen na plánovanou rekonstrukci hlavní silnice, v rámci níž by se cyklopruhy vybudovaly. Pro větší bezpečnost cyklistů bylo například na krátkém úseku na silnici v Pískové Lhotě nakresleno vodorovné dopravní značení formou piktogramů.

Lhotecká cyklotrasa nabízí cyklistům možnost přibližně 30 km dlouhého cyklistického okruhu propojujícího všechny zapojené obce s městem Nymburk. Krom toho, svým přímým napojením na Labskou trasu na začátku i na konci, by se Lhotecká cyklotrasa mohla do budoucna stát i alternativou pro dálkové cykloturisty cestující po Labské trase. Je už jen a jen na nás, jaká lákadla turistům nabídneme.

osmrtnice smrtovnice osmrtnicama ljubuški umrli ljubuški osmrtnice grude smrtovnice sarajevo jastuci madraci horoscope umrli vicevi horoskop knjige lektire

Lhotecká cyklostezka už má i svou cyklotrasu – č. 8240

Diskuze

Jméno:
E-mail:
Text:
Opiš text z obrázku:
 obrazek
Sponzoři projektu