Sadská - Kostelní Lhota - Písková Lhota - Poděbrady
Lhotecká cyklostezka Lhotecká cyklostezka

Hurá! Cyklostezka z Kostelky do Sadské bude pokračovat

květen 2013 | Miroslav Jilemnický | Nymburský deník
cyklostezka Z Poděbrad do Kostelní Lhoty už se po cyklostezce dojet dá. A teď je jasné, že nejpozději na jaře příštího roku budou moci cyklisté pokračovat z Kostelní Lhoty až do Sadské. Zbývá už jen poslední otazník. „Pokud se nikdo do 15 dnů neodvolá proti výsledkům výběrového řízení, stavět by se mělo začít v půli června," řekla starostka Cecilie Pajkrtová. Radnice také zveřejnila výsledky výběrového řízení. Do soutěže se přihlásilo celkem patnáct firem, žádná nebyla předem vyřazena. Nejvýhodnější nabídku předložila litoměřická firma, která se zavázala postavit cyklostezku za necelých 22,5 milionu korun. „Povede z Kostelní Lhoty, překoná trať s kopečkem před Sadskou a vyústí v Hlouškově ulici," upřesnila starostka.

Podle jejich slov by měla být celá cyklostezka hotová ještě v letošním roce, pouze papírové dodělávky by se mohly protáhnout na začátek roku příštího. Nicméně to znamená, že s prvním jarní počasím v roce 2014 by se na trase měli objevit první cyklisté 
a bruslaři. Stavba cyklostezky je o více než 200 dnů ve skluzu kvůli dotacím z ROP Střední Čechy. Ty byly naštěstí před pár dny uvolněny.
Sponzoři projektu