Sadská - Kostelní Lhota - Písková Lhota - Poděbrady
Lhotecká cyklostezka Lhotecká cyklostezka

Lhotecká cyklostezka dovede cyklisty až do Sadské

Prosinec 2009 | Nymburský deník
cyklostezka Na kole, na kole, na kole... Pověst Polabí, jako oblasti s bujnou cykloturistikou, se rozhodli podpořit obce Sadská, Kostelní Lhota a Písková Lhota. Právě je propojí během dvou let Lhotecká cyklostezka. Ta má nejen svést cyklisty mimo frekventovanou silnici II/611, ale zároveň také podpořit tento způsob dopravy a sport v jednom.

V roce 2006 se pustil Dobrovolný svazek obcí Pečecký region do projektu výstavby cyklistické stezky, která má ve výsledku vést ze Sadské až do Poděbrad, kde se napojí na Labskou stezku. „Čerstvě jsme získali od Středočeského kraje prostředky na dokončení projektové dokumentace, která bude připravena do jara 2010,“ sdělil koordinátor projektu Tomáš Drobný. Ta počítá se třemi logickými etapami, z nichž nejsložitější řešení provozu přes centrum Kostelní Lhoty zůstane z finančních důvodů budoucím navazujícím projektem.

V současnosti se projektuje ocelová lávka přes železniční přejezd mezi Sadskou a Kostelní Lhotou, která zvítězila nad variantou podjezdu. Zároveň probíhá stavební řízení pro úsek mezi Pískovou a Kostelní Lhotou, který je projektově pokročilejší, než úsek mezi Kostelní Lhotou a Sadskou. Ten teprve čeká žádost o územní rozhodnutí. Jedná se také o souvisejícím veřejném osvětlení.

Celkové náklady na stavbu cyklostezky by podle momentálních odhadů měly přesáhnout 40 milionů korun. „Po dokončení projektové dokumentace se na jaře přihlásíme do grantového kola evropských fondů Regionálního operačního programu,“ doufá v získání stěžejní dotace Drobný. Zahájení stavebních prací odhaduje na konec roku 2010.

Průběh celého projektu včetně fotodokumentace mohou zájemci sledovat na stránkách www.lhotecka–cyklostezka.cz a podělit se v anketě nebo diskuzi o svůj názor a postoj k projektu.

Sponzoři projektu