Sadská - Kostelní Lhota - Písková Lhota - Poděbrady
Lhotecká cyklostezka Lhotecká cyklostezka

Cyklistům bude svítit solární energie nebo elektřina

Březen 2010 | Nymburský deník
cyklostezka Na kole, na kole, na kole... Pověst Polabí, jako oblasti s bujnou cykloturistikou, se rozhodli podpořit obce Sadská, Kostelní Lhota a Písková Lhota. Právě je propojí během dvou let Lhotecká cyklostezka.

Osvětlení cyklostezky na solární energii. Nad takovým způsobem ekologického zdroje pro noční osvětlení cyklostezky, která má vyrůst mezi Sadskou, Kostelní Lhotou a Pískovou Lhotou a napojit se na Labskou stezku v Poděbradech, uvažují tvůrci projektu Lhotecká cyklostezka, Dobrovolné sdružení obcí Pečecký region.

Moderní osvětlení s využitím solární energie je ekologické a úsporné, ale nemusí být v případě cyklostezky tím nejvhodnějším a nejvýhodnějším.

Na Moravě už v jedné obci odvážně aplikovali solární zdroj energie pro osvětlení stezky lampami a znovu už by prý tuto variantu nevyužili. „Lampy podél stezky by musely být vyšší, než je běžné, a nemáme jistotu, že by akumulátor pokryl energií osvětlení pro celou noc,“ sdělil koordinátor projektu Tomáš Drobný s tím, že zainteresované strany ještě zvažují všechna pro a proti.

Zda se stane cyklostezka novým způsobem osvětlení unikátní nebo zvítězí osvědčená elektřina bude jasné do podání žádosti o dotaci 15. dubna.

Sponzoři projektu