Sadská - Kostelní Lhota - Písková Lhota - Poděbrady
Lhotecká cyklostezka Lhotecká cyklostezka

Lhoteckou cyklostezku dostali k Vánocům, bude do léta

Leden 2012 | Nymburský deník
cyklostezka Kostelní Lhota - Léta čekání na stavbu projektu cyklostezky, která spojí Kostelní a Pískovou Lhotu, přinesla evropskou dotaci a ta odstartovala práce.

Cyklisté z Pískové a Kostelní Lhoty, kteří se pohybují po frekventované silnici II/611 vedoucí z Poděbrad na Prahu, se mohou těšit na léto. To už by totiž měla být dokončena pět let připravovaná cyklostezka, která svede cyklisty na bezpečnou spojnici mezi obcemi.

Do práce se pustili hned v prosinci. Ve výběrovém řízení uspěla firma SWIETELSKY stavební s.r.o., která nabídla nejlepší cenu. „Podařilo se nám soutěží snížit očekávané náklady na cyklostezku o téměř 3 miliony korun“, doplňuje předseda Milan Urban. Předseda Dobrovolného svazku obcí Pečecký region, který je garantem projektu, upozorňuje na fakt, že od prvotní myšlenky až k dnešním dnům uběhlo neuvěřitelně dlouhých pět let. „Během prosince a ledna bude dokončeno vytyčení trasy a odstranění dřevin, poté začneme se zemními pracemi“, doplňuje Milan Urban. Pokud půjde vše podle plánu, budou se projíždět cyklisté již na začátku letních prázdnin po zbrusu nové cyklostezce.

Počátkem roku 2011 získal DSO Pečecký region dotaci přes 14 milionů korun z Regionálního operačního programu ROP Střední Čechy. O zbylých dvacet procent nákladů se podělí obě obce a dobrovolný svazek obcí.

Cyklostezka mezi Pískovou a Kostelní Lhotou je vlastně první etapa celé trasy, která má pokračovat do Sadské a Poděbrad s napojením na Labskou stezku. „Na druhou etapu mezi Kostelní Lhotou a Sadskou jsme zažádali o dotaci a výsledek bychom měli znát letos do pololetí,“ doplnil průběh celého projektu starosta Kostelní Lhoty Tomáš Drobný.

Potřebný přejezd přes trať budou ve druhé etapě řešit lávkou a s osvětlením na solární energii se nepočítá.

Sponzoři projektu